Facebook Reklamları

Facebook Reklamları

Facebook Reklam Hizmeti

Facebook, hayatımıza girdiği zamandan beri pek çok kullanıcı edinmiştir. Neredeyse her üç kişiden biri aktif bir Facebook hesabına sahiptir. Bu nedenle kişiler bir durumu, bir bilgiyi ya da bir fotoğrafı çevresine göstermek istedikleri zaman sosyal medyanın en çok kullanıcısı olan uygulamalarından biri olan Facebook üzerinden paylaşırlar. Facebook üzerinden paylaşılan her şey, kişilerin zaman tüneline düşer ve orada izin verdiği herkes bu gönderileri görebilir. Bu nedenle büyük kesimlere ulaşmak ve onlara hitap etmek isteyen kişiler Facebook üzerinden ileti paylaşabilir ve bu iletiyi herkesin görmesi için reklam verebilir. Buna Facebook reklam hizmeti adı verilir.

Facebook Reklam Nedir?

Kişilerin; bir ürünün, bir profilin ya da bir olayın tanıtımını yapması durumuna reklam adı verilir. Reklamlar genellikle reklamı yapılan vasıtayı duyurmak ve popülerleştirmek amacıyla yapılır. Bu nedenle elinde olan bir ürünü tanıtmak isteyen, bir profili popülerleştirmek ve takipçi sayısını artırmak isteyen, bir olayı çevrede bulunanlara öğretmek isteyen kişiler tarafından reklam hizmeti rahatlıkla kullanılabilir.

Facebook Üzerinden Reklam Verilir Mi?

Reklam, çok çeşitli ortamlarda verilebilir. Gerek televizyonlarda, gerek gazetelerde, gerek de kullanıcı sayısı fazla olan sosyal medyalarda reklam vermek ve reklamlar sayesinde etkileşimi artırmak son derece yaygındır. Facebook, sosyal medya üzerinde en çok kullanıcı barındıran platformlardan bir tanesidir. Bu nedenle reklam vererek etkileşimi arttırmak isteyen kişilerin öncelikli tercihlerinden bir tanesi de Facebook üzerinden reklam vermektir. Facebook reklam hizmeti bu konuda son derece başarılıdır.

Facebook Üzerinden Reklam Vererek Ne Yapılabilir?

Facebook, sadece Türkiye üzerinde değil dünyanın dört bir yanında sık sık kullanılan ve oldukça geniş bir kitleye hitap eden sosyal medya platformudur. Bu nedenle reklam verecek olan kişiler Facebook üzerinden reklam verdiği takdirde oldukça fazla kişi ile etkileşime geçecektir.

Facebook üzerinden öncelikle bir ürünün reklamı yapılabilir. Ürün yeni çıkan ya da tanıtımının yapılması istenen bir ürünse daha çok kişinin bu üründen haberinin olması ve potansiyel müşteri grubunun bulunması için reklam verilebilir. Reklamların ürün satışı konusunda oldukça etkisi vardır. Az bir para ile reklamı yapılan ürünün satışından kazanılan para, harcanan paranın misliyle fazlası olacaktır.

Facebook reklam hizmeti kullanılarak bir profilin reklamı yapılabilir. Bir kişi ya da iş yeri fark etmeksizin profile daha fazla kişinin ulaşması ve profil ile etkileşime geçmesi için bu yöntem sık sık kullanılır. Bu sayede, profile çekilen insanların büyük bir kısmı genellikle profili ya da sayfayı takibe alır ve olan bitenden haberdar olur.

Facebook reklam hizmeti ile olan haberler ve duyurular da yorumlanabilir. Bu nedenle gazetelerin sosyal medya adresleri, haber siteleri ve buna benzer yerler Facebook reklam hizmeti kullanabilir.

Facebook Üzerinden Nasıl Reklam Verilir?

Facebook reklamı yapmanın birden fazla yolu vardır ancak en zahmetsiz, en profesyonel ve en başarılı yöntemlerden biri bu konuda bilgi ve deneyim sahibi olan kişilere reklam verdirmektir. Bu sayede reklam üzerinden alınabilecek olan verim maksimum düzeyde alınır.

Facebook reklam hizmetleri konusunda yardımcı olacak sosyal medyayı etkin kullanan, bu konuda bilgi ve hizmet geçmişine sahip olan çok sayıda kişi vardır. Konu ile alakalı alanlarda sertifikası bulunan kişilerin ya da bu konuya odaklanmış şirketlerin tercih edilmesi tavsiye edilir.

Bu sayede Facebook reklam hizmeti olabildiğince faydalı olacak ve kişiler küçük bir reklam ile çok sayıda kişiye hızlı bir şekilde erişmiş, onlarla etkileşime geçmiş olacaklardır.                

 

01.

Profesyonel Ekip

Tamamen tecrübeli ve işlerinde uzman yazılımcılar tarafından tasarlanan ve hazırlanan yazılımları siz değerli müşterilerimize sunmaktan onur duyarız.

02.

Inovasyon

İhtiyaçlarınızı karşılayabilmek ve faydalı olmak amacıyla, hizmetlerimizde farklı, özgün, sürekli yeni fikirler geliştirerek siz değerli müşterilerimize sunmak önceliğimizdir.

03.

Responsive Art

Tasarım ve özel yazılım çalışmalarımızı her ekran boyutuna göre uyumlu kodlayarak, müşterilerimizin tüm platformlardan web sitelerine ve özel yazılımlarına en kolay bir biçimde erişmesini sağlarız.

11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
17.jpg
1231231234343.jpg
153434343.jpg
53343.jpg
3333_1.jpg
2122.jpg