Katalog Tasarım

Katalog Tasarım

Katalog Tasarım

Katalog tasarımı, bir markanın ya da iş yerinin ürünlerini tanıtmak amacıyla oluşturdukları mini ürün tanıtım dergileridir. Bu kataloglar üzerinde ürünlerin adı, bir görselleri ve kısa şekilde ürünün önemli özellikleri yer alır. Bazı durumlarda kişilerin isteğine göre kataloglar değişiklik gösterebilir ancak temel bir katalog bu şekilde oluşur. Katalog tasarım için baskıyı ve düzenlemeyi yapan profesyonel kişiler ile çalışılması tavsiye edilir.

Katalog Nedir?

Katalog, içerisinde bir markaya ait olan ürün ve eşyaların yer aldığı ürün tanıtım yelpazesine verilen isimdir. Kataloğun içerisinde markaya ya da satış yerine ait olan ürünlerin isimleri, ürünlere ait bir adet görsel, o ürünün öne çıkan farklı bir özelliği varsa bu özellik yazılmalıdır. Genel katalog şablonu bu olsa da arada kişilerin isteklerine göre birtakım değişiklikler yapılabilir.

Katalog kalınlığı markaya ve içerisine koyulacak ürün çeşitlerine göre değişiklik gösterir. Katalog basım seçeneklerine göre kataloğun içerisine yazılabilecekler ve bu nedenle de katalog ebatları değişiklik gösterecektir.

Katalog Neden Oluşturulur?

Katalog, ürün tanıtımı için mini bir yelpaze gibidir. Ancak kişiler neden katalog aldıklarını ve bunun  firmaya artısının ne olduğunu bilmek isteyebilir.

Öncelikle katalog tüm ürünleri içerisinde bulunduran ve tüm ürünlerin toplu bir şekilde görülüp karşılaştırılabileceği bir dergidir. Katalog edinerek kişiler kafalarına yatan en uygun ürünü onlarca seçeneğe bakıp karşılaştırma yaparak edinebilir.

Katalog yapan firmaların satışlarının arttığı da bariz bir gerçektir. Kişiler akıllarında olmasa dahi katalog üzerinden gördükleri ve beğendikleri ürünleri de satın almak isteyebilmektedir. Aynı zamanda bir alışkanlık olan kataloğu başkalarının da incelemesi özelliği nedeniyle katalog elden ele gezmekte ve ürünleri hiç görmemiş ya da alma niyetinde olmayan biri bile satın alabilmektedir.

Katalog oluşturmak için en büyük sebeplerden bir tanesi de o an firmanın yetkili satış yerinde olmayan ürünleri de müşterinin sipariş vererek istetmesine olanak sağlamaktır. Bu sayede hem yetkili firma daha fazla satış yapabilir hem de kişiler akıllarındaki eşyalara sahip olabilir.

Katalog Nasıl Oluşturulur?

Katalog tasarım konusunda en çok merak edilenlerden biri de kataloğun nasıl oluşturulacağıdır. Katalog oluşturmak isteyen kişiler kullanacağı kağıttan katalog kapağına kadar her detayı önemseyerek katalog tasarım işini halletmelidir. Bu sayede daha dikkat çekici, okunması ve incelenmesi daha kolay ve zevkli bir katalog oluşturulacaktır.

Katalog oluşturmak isteyen kişiler çalıştıkları sektöre uygun renk ve şekiller ile katalog tasarımı yapmalıdır. Bu sayede hem kataloğu inceleyen kişiler için hem de firma için daha iyi bir katalog ortaya çıkmış olacaktır.

Katalog Tasarım Kimlere Yaptırılmalıdır?

Katalog tasarım konusu son derece hassas ve titiz çalışılması gereken konulardan bir tanesidir. Bu nedenle de bu iş üzerinde daha önceden çalışmış, bilgi ve deneyim sahibi kişiler katalog tasarımı işini yapmalıdır. Katalog tasarımı ne kadar basit gibi görünse de ufak detayların çok önemli olduğu konulardan bir tanesidir.

Katalog tasarımı alanına yakın alanlarda sertifika almış kişiler tercih sebebi olmalıdır ancak öncelikle bu işteki bilgisine ve deneyimine bakılmalı, tercihen yapılan bir iki çalışma incelenmelidir. Bu sayede katalog yaptırmak isteyen kişiler kısa zaman içerisinde kendilerine ve faaliyet gösterdikleri sektöre en uygun olan kataloğa sahip olabileceklerdir.

Katalog tasarım işi ile kişiler satışlarını artırabilir, daha fazla tanınan ve tercih edilen yerlerden bir tanesi olabilir. Bu yüzden az bir yatırım ile daha fazla kazanmak ve daha çok kişi ile etkileşim haline geçmek isteyen kişiler katalog tasarımı yaptırabilir.

01.

Profesyonel Ekip

Tamamen tecrübeli ve işlerinde uzman yazılımcılar tarafından tasarlanan ve hazırlanan yazılımları siz değerli müşterilerimize sunmaktan onur duyarız.

02.

Inovasyon

İhtiyaçlarınızı karşılayabilmek ve faydalı olmak amacıyla, hizmetlerimizde farklı, özgün, sürekli yeni fikirler geliştirerek siz değerli müşterilerimize sunmak önceliğimizdir.

03.

Responsive Art

Tasarım ve özel yazılım çalışmalarımızı her ekran boyutuna göre uyumlu kodlayarak, müşterilerimizin tüm platformlardan web sitelerine ve özel yazılımlarına en kolay bir biçimde erişmesini sağlarız.

11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
17.jpg
1231231234343.jpg
153434343.jpg
53343.jpg
3333_1.jpg
2122.jpg