Youtube Reklamları

Youtube Reklamları

Youtube Reklamlar

Dünya üzerinde milyarlarca insan, Youtube'a girerek günde yarım saat ile bir saat arasında değişen zamanlarını video izlemeye ayırmaktadır. Bu bağlamda, izleyici çekme açısından Youtube'un televizyonlara rakip olduğundan rahatlıkla bahsedilebilir. Youtube; bu özelliğinden dolayı oldukça önemli bir reklam aracıdır. Youtube üzerinden para kazanmanın mümkün olmasıyla beraber Youtube; her geçen gün daha popüler olmaktadır. Youtube; Google'ın ardından en çok arama yapılan ikinci platformdur. Bu sebepten dolayı, reklam verenler, artık tercihlerini Youtube'dan yana yapmaktadırlar. Organik reklam platformu olarak bilinen Youtube; video izlemek amacıyla kullanılır. Youtube videoları üzerinden verilen reklamlar sayesinde insanların etkileşimi artmaktadır. Youtube reklamlarının en avantajlı özelliği, reklam izlendiği zaman ücret ödenmesidir.

Youtube Reklamlarının Önemi

Youtube reklamları sayesinde firmalar, kendilerini ve hizmetlerini en iyi şekilde aktarma şansına sahip olurlar. Youtube reklamları, markaların kısa zamanda hedef kitlesine ulaşmasını sağlayacaktır. Youtube; platformunun reklam modellerini sürekli olarak güçlendirmektedir. Bilhassa sisteme yeni hedefleme seçenekleri eklenmektedir. Bu özellik sayesinde kullanıcıların data ve iç görülerinin derinlemesine analiz edilmesi sağlanır. Youtube; müşteri kavramına farklı bir boyut katmaktadır. Youtube reklamları sayesinde firmalar ve hizmetleri en iyi şekilde tanıtılır. Youtube'a reklam vermek isteyenlerin isabetli hedefleme konusunda en iyi seçeneklere sahip olduğunu belirtmek gerekir. Bunun için Google hesaplarında bulunan veriler kullanılarak derinlemesine ve kaliteli bir hedefleme yapılabilmektedir.

Youtube Reklam Modelleri

Youtube video reklamlarının hedef kitleler üzerindeki olumlu etkisi defalarca kanıtlanmıştır. Bu yüzden, kısa sürede büyümek ve adını duyurmak isteyen markalar, vakit kaybetmeden Youtube'a reklam verme yolunu tercih etmektedirler. Youtube'a reklam veren kişilerin reklamları izlenildiği zaman onlara ödeme yapılır. Reklam videosunun ilk 30 saniyesi için Youtube'a ödeme yapılması söz konusu değildir. Fakat, 30. saniyenin ardından videonun izlenildiği kadar Youtube'a ödeme yapılması istenir. Bu sebepten dolayı, Youtube'a reklam verecek olanların vermek istedikleri mesajı bilhassa ilk 30 saniye içerisinde vermesi beklenir. Bu sayede, reklam maliyeti azaltılmış olacaktır. Youtube reklamlarının en doğru şekilde yapılması için markaya ve hizmete uygun bir reklam modelinin seçilmesi gerekmektedir.

Youtube Reklam Çeşitleri

Treuview yayın içi reklamlar, en çok kullanılan reklam modelleri arasında bulunmaktadır. Reklamlar, kişinin izlemek için açtığı videoların içinde gösterilmektedir. Kullanıcı, ilk beş saniye tamamlanmadığı sürece reklamları geçemez. Beş saniyenin ardından reklamlar atlanabilir. Video discovery reklam türünde kullanıcılar video veya kanal sayfasına yönlendirilirler. Görüntülenme başına ücret ödenir. Bumper video reklam modelinde ise atlanamayan reklamlar söz konusu olmaktadır. Altı saniye içerisinde çarpıcı bir ileti hazırlanır ve kullanıcıya sunulur. Görüntülenme başına ücret alınır. Bir diğer reklam modeli ise videonun ortasında yer alan reklam modelidir. Bilhassa 15 dakikadan daha uzun olan videolar için bu reklam modeli tercih edilir. Video içerisine aralıklarla reklamlar yerleştirilir.

Youtube Reklamlarının Faydaları

Youtube reklamlarının birçok faydası bulunmaktadır. Oldukça başarılı bir marka ve ürün tanıtımı yapılmasına ek olarak söz konusu videonun tıklanma ve izlenme sayıları, kullanıcıların videonun ne kadarlık kısmını izlediği gibi verilere ulaşmak mümkün olmaktadır. Bu sayede, Youtube'a reklam veren kişiler, ödedikleri ücretin akibeti hakkında fikir sahibi olurlar. Buna ek olarak, Youtube, gelişmiş hedefleme seçenekleri sunmaktadır. Bu sayede, hangi reklama ne kadarlık ücret ayrılması gerektiği ortaya çıkar. Youtube reklamları, reklam veren kişiye %100 ölçülebilirlik özelliği sunmaktadır. Youtube'a reklam veren kullanıcılar, hedeflerine ne kadarlık zamanda ulaşacaklarını öğrenme şansına sahip olurlar. İşletmeler, Youtube reklamları sayesinde düşük ücretlerle etkili reklamlar sunma şansına erişirler.

01.

Profesyonel Ekip

Tamamen tecrübeli ve işlerinde uzman yazılımcılar tarafından tasarlanan ve hazırlanan yazılımları siz değerli müşterilerimize sunmaktan onur duyarız.

02.

Inovasyon

İhtiyaçlarınızı karşılayabilmek ve faydalı olmak amacıyla, hizmetlerimizde farklı, özgün, sürekli yeni fikirler geliştirerek siz değerli müşterilerimize sunmak önceliğimizdir.

03.

Responsive Art

Tasarım ve özel yazılım çalışmalarımızı her ekran boyutuna göre uyumlu kodlayarak, müşterilerimizin tüm platformlardan web sitelerine ve özel yazılımlarına en kolay bir biçimde erişmesini sağlarız.

11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
17.jpg
1231231234343.jpg
153434343.jpg
53343.jpg
3333_1.jpg
2122.jpg