Instagram Reklamları

Instagram Reklamları

Instagram Reklamları

Instagram dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok fazla kullanılmaktadır. İnstagram’da insanlar birbirleri iletişime geçebilir, arkadaşlık kurabilir, dünyadaki haberlerden hemen haberdar olunabilir. Ayrıca yapılan reklamlar ile de kişiler ve markalar tanıtımını bu platform üzerinden büyük bir topluluğa yapabilmektedir. Önceden kişiler, işletmeler, markalar, siteler zor bir şekilde reklamını yaparken İnstagram gibi sosyal medya platformlarından reklamlarını uygun fiyata, kısa sürede, zorlanmadan, daha büyük kitlelere yapabiliyor. 

Instagram büyük markalara olduğu gibi küçük yeni büyümekte olan işletmelere de reklam olanağı sağlıyor. 

 

Instagram Reklam Servisi

Instagram Reklam Servisi aşamalı bir şekilde ilerliyor. Ve her aşamada daha büyük bir kitleye hitap ediliyor. Instagram şuan Facebook üzerinden de reklam yapılması özelliğini açtı. Facebook reklam hesabı olan kişiler şuan kendi reklamını yapabiliyor.

 

Instagram Reklam Türleri

Instagram üzerinden birçok çeşitte reklam yapılıyor. Reklamlar video, fotoğraf şeklinde olabiliyor. Bu reklam özelliğinin ardından pek çok yenilik yapıldı, güncellemeler oldu. Artık Instagram reklamları 30 saniye olmaya başladı. Önceden 15 saniye olan bu sürenin uzaması markaların kendini daha etkili anlatması için bir fırsat oldu. Önceden Instagram reklamları sadece kare olabilirken şuan istenilen boyutta reklamlar yapılabiliyor.

Yana kaydırma özelliğinden sonra ürünleri daha iyi tanıtma fırsatı oluştu. Öncesinde sadece 1 fotoğraf ile ürün, marka tanıtımı yapılırken artık en fazla on fotoğraf olmak üzere birden fazla fotoğraf ile işletmelerin reklamı yapılabiliyor.

Bu paylaşılan reklam fotoğraflarının yanında belirtilen marka adı, internet sitesine yönlendirme butonu da reklam olduğunu belirtiyor.

 

Reklam Vermek 

İlk olarak kullanılan İnstagram hesabı kişisel hesap değil işletme hesabı olmalıdır. Kişisel hesap olduğu takdirde reklam vermek mümkün değildir. Ayrıca işletme hesabı ile marka daha ileri seviyelere taşınabilir. 

Marka bilinirliği de oldukça önemli bir reklam türüdür. Bu reklamlar genellikle İnstagram tarafından belirlenen, markanın benzeri işletmeleri takip eden kişilere özel olarak sunulur ve bu sayede markanın bilinirliği pekişir.

Erişim esnasında ise hedeflenen çok büyük bir kitleye ulaşılır. Herkese gösterilen bu reklamlar sayesinde çok fazla kişiye kısa sürede ulaşılarak markanın tanınması sağlanır.

Trafik ile hedeflenen kitlenin büyük bir kısmının dikkati çekilir. Akılda kalıcı bir reklam filmi ile ya da fotoğraflarınız ile kişilerin aklında güzel olarak pekişir.

Video görüntüleme ile de reklam yapılmaktadır. 30 saniyeden oluşan reklam videoları ile tanıtım yapılabilir. Bu tür reklam videoları sayesinde işletmeler sadece fotoğraf ile kalmıyor yeterince açık bir şekilde amaçlarını, vizyonlarını açıklayabiliyor.

 

Neden Instagramda Reklam Verilmeli

Instagram sosyal medya uygulamaları içerisinde belki de en aktif kullanılanıdır. Yaş aralığı genellikle gençlerden oluştuğu için daha canlı ve samimi bir platformdur. Burada yapılan reklamlar çok fazla kişiye gösterileceği için işletmeden çok kişinin haberi olacaktır. Ayrıca verilen reklamın konusuna bağlı olarak bu konu ile ilgilenen kişiler özel olarak belirlenecek ve bu kişilerin erişmesi sağlanacak. 

Bu sayede bu kişilerin ilgisini çekecek ve belli bir kitle kazanılacak.

Kısacası bir işletme sahibi reklam yapmak istiyorsa ve bunu büyük kitlelere tanıtmak istiyorsa sosyal medyadan yardım almalıdır ve İnstagram da bu konuda büyük ya da küçük demeden işletmelere çok yardımcı olmaktadır.

01.

Profesyonel Ekip

Tamamen tecrübeli ve işlerinde uzman yazılımcılar tarafından tasarlanan ve hazırlanan yazılımları siz değerli müşterilerimize sunmaktan onur duyarız.

02.

Inovasyon

İhtiyaçlarınızı karşılayabilmek ve faydalı olmak amacıyla, hizmetlerimizde farklı, özgün, sürekli yeni fikirler geliştirerek siz değerli müşterilerimize sunmak önceliğimizdir.

03.

Responsive Art

Tasarım ve özel yazılım çalışmalarımızı her ekran boyutuna göre uyumlu kodlayarak, müşterilerimizin tüm platformlardan web sitelerine ve özel yazılımlarına en kolay bir biçimde erişmesini sağlarız.

11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
17.jpg
1231231234343.jpg
153434343.jpg
53343.jpg
3333_1.jpg
2122.jpg